Blog

YAZ AYLARINDA İŞİTME CİHAZI KULLANIMI

Yazar

Tarih

Yazıyı Paylaş

Tatil başlangıcıyla birlikte deniz, havuz sezonunun açıldığı ve uzun dönem seyahatlerle geçirilen yaz aylarında hiçbir kullanıcı bu keyifli anlarının bozulmasını istemez. Bu nedenle yaz aylarında işitme cihazı kullanırken daha özenli ve dikkatli olunması gerekir. Peki bunun için neler yapılabilir? İşte sizin için hazırladığımız yaz tavsiyeleri:

  • Yaz ayları diğer aylara göre daha nemli geçtiği için daha çok terleriz. İşitme merkezimizden temin edebileceğiniz nem alıcı tabletleri gece yatmadan önce mutlaka kullanın ve işitme cihazlarınızın nemini alın.
  • Kullanılan güneş kremleri, sinek kovucular ve spreylerin işitme cihazlarıyla kesinlikle temas etmemesine dikkat edin.
  • Yüzmeden önce işitme cihazlarınızı çıkarmayı sakın unutmayın! Cihazlarınızı kutusuna, kutuyu da güneş görmeyen bir yere koyun. Yüzdükten sonra başınızı ve kulağınızın çevresini iyice kurulayın.
  • İşitme cihazınızın boynuzunda nemden dolayı oluşabilecek buharlanmalar seste kesilmelere veya ses kayıplarına sebep olabilir. Böyle bir durumda işitme cihazınızın boynuzunu, kulak kalıbınızın hortumundan ayırıp nemini kurutun. Buharlanmayı kurutmak için saç kurutma makinesini asla kullanmayın.
  • Filtre sistemiyle çalışan bir işitme cihazına sahipseniz cihazınızın filtresini kış aylarına göre daha sık değiştirmeye dikkat edin.
  • İşitme cihazlarınızı uzun süreli kapalı ve sıcak ortamlarda bırakmamaya dikkat edin.

Hayatınızda duymak istediğiniz seslerin eksik olmadığı, sağlıklı bir gün dilerim.

                                                                                             Odyolog Ülkem GEÇER

Etiketler :

Benzer Yazılar
Whatsapp Hattı